tel.: +48 (34) 313 85 84 

Druk cyfrowy / Plakaty

Plakat – rodzaj wyrobu poligraficznego zaliczany do akcydensów. Druk jednostronny dużego formatu (co najmniej A2), o charakterze propagandowym lub reklamowym (nigdy wyłącznie informacyjnym), służący do umieszczania w stałych, publicznych miejscach (rozklejany, umieszczany w witrynach). Plakat tym różni się od afisza, że nie jest wykonany ze składu, lecz w całości stanowi formę graficzną. Zadrukowywany jest z reguły na całej powierzchni papieru i najczęściej posiada bogatą kolorystykę. Elementy graficzne co najmniej dorównują informacji tekstowej, z reguły jednak dominują. Napisy są często przetworzone artystycznie.
O ile typowy afisz, jako druk czysto informacyjny, jest zazwyczaj jedynie rodzajem rzemiosła, to forma plakatu jest również jedną z dziedzin sztuki.
Do druku plakatów służy produkowany wyłącznie w tym celu papier plakatowy.

Proponujemy Państwu profesjonalnie wykonane plakaty każdego formatu. Drukujemy na sprzęcie najwyższej klasy(drukarka xerox lub plotery roland).  Wysoka jakość druku oraz wysokogatunkowy papier sprawiają, że plakaty wyglądają estetycznie i przyciągają każde spojrzenie.